YaBB Community and Support Forum
YaBB Home About YaBB Download YaBB YaBB Support Customize Your Forum Development Contribute to the Project
  Welcome, Guest. Please Login or Register

Pages: 1 2 3 
Topic Tools

Bulgarian (Read 12,134 times)
 Feb 20th, 2005 at 5:28am
There are no actions to perform.  

Corey Chapman 
YaBB Administrator
Rock Hill, South Carolina

YaBB 2.5
Bulgarian
Please post information regarding the Bulgarian language pack.

...
722568493  
IP Logged  
 Reply #1 - Feb 20th, 2005 at 10:54am

alex_b 
Development Team
Sofia,Bulgaria

None
Re: Bulgarian
Ok, here is my partialy translated lang files. Only BoardIndex.lng is fully translated. If someone make the translations of other files let me know.

http://new.forum.wisp-bg.com/files/Bulgarian_V2RC1_VB1.zip

There also has some other lang packs (not pretend for latest versions but i will try to keep them current).
« Last Edit: Feb 20th, 2005 at 11:05am by alex_b »  
...
304469987  
IP Logged  
 Reply #2 - Nov 23rd, 2005 at 1:37am

Corey Chapman 
YaBB Administrator
Rock Hill, South Carolina

YaBB 2.5
Any chance you can finish this translation?

...
722568493  
IP Logged  
 Reply #3 - Nov 25th, 2005 at 7:13pm

alex_b 
Development Team
Sofia,Bulgaria

None
I has too busy these months, but i still have the entusiasm! No body wants to help me (as you see) so, the work is all on my shoulders. I will make anything that i can do to finish this translation.

What about the auto language selection did you implement this feature in latest stable version?

...
304469987  
IP Logged  
 Reply #4 - Nov 26th, 2005 at 9:20pm

vrashkov 
YaBB Newbie
*
Sofia, Bulgaria

None
Corey Chapman wrote on Nov 23rd, 2005 at 1:37am:
Any chance you can finish this translation?

Sure. Starting with it this night Wink
Let me just donwoad the file Alex gave us

WWW 320150803  
IP Logged  
 Reply #5 - Nov 27th, 2005 at 10:14am

temp_Alexik 
Full Member

None
vrashkov wrote on Nov 26th, 2005 at 9:20pm:
Let me just donwoad the file Alex gave us

Do notice that the BoardIndex.lng he translated was done in last February and as such there are LOTS of changes since then.
It might be in the end, less time consuming for you to start from a clean table so to speak.
« Last Edit: Nov 27th, 2005 at 10:15am by temp_Alexik »  
temp_Alexik temp_Alexik  
IP Logged  
 Reply #6 - Nov 27th, 2005 at 1:40pm

vrashkov 
YaBB Newbie
*
Sofia, Bulgaria

None
Huh....seems yopu are right. Well it is going to take alot of time and thats for sure...
but i will try doing it.

WWW 320150803  
IP Logged  
 Reply #7 - Dec 8th, 2005 at 8:04pm

alex_b 
Development Team
Sofia,Bulgaria

None
At last!
A fellow Bulgarian!

Sorry, vrashkov. I was too busy these months. Please if you have some new translated files send to me, so i can update old versions at the link above.

Е пиша на английски за да разберат всички за какво става въпрос, радвам се че има поне още един човек в БГ който се интересува от тоя проект.

Cool

...
304469987  
IP Logged  
 Reply #8 - Dec 30th, 2005 at 8:51pm

alex_b 
Development Team
Sofia,Bulgaria

None
Here is the translated Buttons for Bulgarian langpack:

[url][/url]

Actually, i use the small script for translation based on GD.pm an some truetype font. This script can be used for dynamic generation of buttons or for generation at the lang pack install time.
Unfortunately it is skin dependend.

If there is somebody interested please contact me for script source.

Old lang pack for V2RC1 synced to new V2.1 here:

[url][/url]

I'm working on full translation... still not enough time, Sorry!

Marry Cristmas and Happy New Year to Everybody!
« Last Edit: Dec 31st, 2005 at 4:01pm by alex_b »  
...
304469987  
IP Logged  
 Reply #9 - Dec 6th, 2006 at 12:07pm

borislav 
YaBB Newbie
*

None
Не съм сигурен, че въпросът ми е за тук, но когато пиша в моя форум /сега го експериментирам/, та когато пиша в него на кирилица ми показва колко символа остават, а при постването ми казва, че съм прехвърлил лимита  и да го съкратя. При писане на латиница този проблем го няма. Също при пращане на автоматично писмо за активация на акаунт някои букви си излизат на кирилица, но други излизат във вида "&#1080". Предполагам, че двата проблема са свързани.

Моля, който може да помогне и да ми каже какво не съм направил както трябва?

bchakarov@gmail.com

Благодаря
« Last Edit: Dec 6th, 2006 at 12:17pm by borislav »  

IP Logged  
 Reply #10 - Dec 18th, 2006 at 7:21pm

SnkBite 
YaBB Newbie
*

None
I'm interested is there a way for the Bulgarian translation to be  converted to UTF-8? If there is a need I'm ready to help how I can.

@borislav - this is because of the encoding. Bulgarian character are represented with larger codes which takes up more space to save.
« Last Edit: Dec 18th, 2006 at 7:30pm by SnkBite »  

IP Logged  
 Reply #11 - Dec 19th, 2006 at 10:15am

alex_b 
Development Team
Sofia,Bulgaria

None
Quote:
Не съм сигурен, че въпросът ми е за тук, но когато пиша в моя форум /сега го експериментирам/, та когато пиша в него на кирилица ми показва колко символа остават, а при постването ми казва, че съм прехвърлил лимита  и да го съкратя. При писане на латиница този проблем го няма. Също при пращане на автоматично писмо за активация на акаунт някои букви си излизат на кирилица, но други излизат във вида "&#1080". Предполагам, че двата проблема са свързани.

Определено проблема не е при теб, очевидно има бъг при изчисляването на текущите символи, проблема ти подозирам възниква когато имаш цитат от предишно съобщение чиито символи с код>255 са ескейпнати. Ще погледна сорса когато имам време и ще обърна внимание на Y2 девелопърите да поправят грешката.
Относно имейла, проблема е същия. Ти всъщност с коя версия YaBB си и с какъв браусър правиш тестовете? Странно
аз лично досега не съм имал подобни проблеми Undecided

Quote:
I'm interested is there a way for the Bulgarian translation to be  converted to UTF-8?

Разбира се че ако имаш желание можеш да съдействаш за подобна функция (не знам доколко е необходима Roll Eyes).
Принципно доколкото съм запознат с енкодингите за да се ползва UTF-8 коректно трябва самото приложение да конвертира символите от и във съответния формат така че в случая трябва да се добави UTF-8 енкодер/декодер във сорса а не да се прави нов превод. Имам някакъв смътен спомен че имаше нкаква подобна добавка към YaBB1 заради руския превод.

...
304469987  
IP Logged  
 Reply #12 - Feb 3rd, 2007 at 11:22am

borislav 
YaBB Newbie
*

None
Yabb ми е версия 2.1. Изпробвах го и с ИЕ 6 и с Мозила 2.0.0.1 - резултатът е същия. ОС ми е Win 98, може ли проблема да е от там?

IP Logged  
 Reply #13 - Feb 3rd, 2007 at 11:29am

borislav 
YaBB Newbie
*

None
Направих проба и с този форум, в които пиша в момента - този проблем го няма.

IP Logged  
 Reply #14 - Feb 3rd, 2007 at 11:50am

Xand 
YaBB Newbie
*
Bulgaria

None
borislav wrote on Feb 3rd, 2007 at 11:22am:
Yabb ми е версия 2.1. Изпробвах го и с ИЕ 6 и с Мозила 2.0.0.1 - резултатът е същия. ОС ми е Win 98, може ли проблема да е от там?

И аз съм със същата версия, но нямам такива проблеми. Едва ли е от операционната ти среда, освен ако не го хостваш на сървър с  Win 98. Иначе имам друг проблем с енкодинга на символите, с които са изписани разделите в list box-a, показва ми ги като [ ch 1024 ] /само без интервалите, пиша го така защото иначе излиза Ѐ/ и подобни, което прави проблеми при някои темплейти защото разширява доста list box-a. Ако някои има идея как да се оправи да пише.

borislav wrote on Feb 3rd, 2007 at 11:29am:
Направих проба и с този форум, в които пиша в момента - този проблем го няма.

Междувпрочем, надявам се че си увеличил броя на допустимите символи на пост, иначе това ще е голямо мъчение /ако си го направил просто подмини този пост/
« Last Edit: Feb 3rd, 2007 at 11:55am by Xand »  

IP Logged  
Pages: 1 2 3 
Topic Tools

Get Yet another Bulletin Board at SourceForge.net. Fast, secure and Free Open Source software downloads Support This Project BoardMod - YaBB features and templates YaBB Codex - support on installation and usage YaBB Toolbar for your browser

YaBB Facebook Group Page

Vulnerability Scanner

Valid RSS Valid XHTML Valid CSS Powered by Perl
YaBB Chat and Support Community » Powered by YaBB 3.0 Beta!
YaBB Forum Software © 2000-2011. All Rights Reserved.