Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 
Topic Tools
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Bulgarian (Read 13,095 times)
DarkWolf84
YaBB Newcomer
*

Re: Bulgarian
Reply #17 - Nov 19th, 2007 at 7:40am
Post Tools
ОК. Май днес ще направя co, и ще видя какво мога да направя.
Edited:
Вече го дръпнах. Открих една единствена грешка за момента в Sessions.lng на 9а затварящата кавичка трябва да е единична не двойна.
Превърнал съм нещата в utf-8 за момента всичко работи отлично. Двете весии съм ги качил на личната ми директория. Съответно ето ето версията за cp1251 и utf-8
« Last Edit: Nov 19th, 2007 at 4:52pm by DarkWolf84 »  
Back to top
GTalk  
IP Logged

alex_b
Development Team

Reply #16 - Nov 18th, 2007 at 8:44pm
Post Tools
Всъщност превода е направен вече, с изключение на някои секции които не са толкова необходими да са на Български (Admin, Smtp и.т.н). Въпрос на дни е да се появи и като пакет за даунлоуд на http://www.yabbforum.com/downloads.php за сега е ъпдейтнат само тук http://yabb.cvs.sourceforge.net/yabb/YaBB2Languages/Bulgarian/ . DarkWolf84 ако имаш желание можеш да допреведеш останалата част, давай, също и ако имаш забележки относно текущия превод аз съм на линия. Smiley Smiley Smiley

Back to top

DarkWolf84
YaBB Newcomer
*

Reply #15 - Nov 17th, 2007 at 1:18pm
Post Tools
Имам желание да помагам за превода.
Колкото до utf-8 имам известен опит в превръщането от cp1251 в utf-8 тъй като в момента операционната ми е на utf-8. Мисля че не е сложно, но може да има проблеми при отчитането на знаците Sad
Edited:
Всъщност си работи нормално. Тествах на моя сървър и нямаше никакви проблеми
« Last Edit: Nov 17th, 2007 at 1:28pm by DarkWolf84 »  
Back to top
GTalk  
IP Logged

Xand
YaBB Newcomer
*

Reply #14 - Feb 3rd, 2007 at 11:50am
Post Tools
borislav wrote on Feb 3rd, 2007 at 11:22am:
Yabb ми е версия 2.1. Изпробвах го и с ИЕ 6 и с Мозила 2.0.0.1 - резултатът е същия. ОС ми е Win 98, може ли проблема да е от там?

И аз съм със същата версия, но нямам такива проблеми. Едва ли е от операционната ти среда, освен ако не го хостваш на сървър с  Win 98. Иначе имам друг проблем с енкодинга на символите, с които са изписани разделите в list box-a, показва ми ги като [ ch 1024 ] /само без интервалите, пиша го така защото иначе излиза Ѐ/ и подобни, което прави проблеми при някои темплейти защото разширява доста list box-a. Ако някои има идея как да се оправи да пише.

borislav wrote on Feb 3rd, 2007 at 11:29am:
Направих проба и с този форум, в които пиша в момента - този проблем го няма.

Междувпрочем, надявам се че си увеличил броя на допустимите символи на пост, иначе това ще е голямо мъчение /ако си го направил просто подмини този пост/
« Last Edit: Feb 3rd, 2007 at 11:55am by Xand »  
Back to top

IP Logged

borislav
YaBB Newcomer
*

Reply #13 - Feb 3rd, 2007 at 11:29am
Post Tools
Направих проба и с този форум, в които пиша в момента - този проблем го няма.

Back to top

IP Logged

borislav
YaBB Newcomer
*

Reply #12 - Feb 3rd, 2007 at 11:22am
Post Tools
Yabb ми е версия 2.1. Изпробвах го и с ИЕ 6 и с Мозила 2.0.0.1 - резултатът е същия. ОС ми е Win 98, може ли проблема да е от там?

Back to top

IP Logged

alex_b
Development Team

Reply #11 - Dec 19th, 2006 at 10:15am
Post Tools
Quote:
Не съм сигурен, че въпросът ми е за тук, но когато пиша в моя форум /сега го експериментирам/, та когато пиша в него на кирилица ми показва колко символа остават, а при постването ми казва, че съм прехвърлил лимита  и да го съкратя. При писане на латиница този проблем го няма. Също при пращане на автоматично писмо за активация на акаунт някои букви си излизат на кирилица, но други излизат във вида "&#1080". Предполагам, че двата проблема са свързани.

Определено проблема не е при теб, очевидно има бъг при изчисляването на текущите символи, проблема ти подозирам възниква когато имаш цитат от предишно съобщение чиито символи с код>255 са ескейпнати. Ще погледна сорса когато имам време и ще обърна внимание на Y2 девелопърите да поправят грешката.
Относно имейла, проблема е същия. Ти всъщност с коя версия YaBB си и с какъв браусър правиш тестовете? Странно
аз лично досега не съм имал подобни проблеми Undecided

Quote:
I'm interested is there a way for the Bulgarian translation to be  converted to UTF-8?

Разбира се че ако имаш желание можеш да съдействаш за подобна функция (не знам доколко е необходима Roll Eyes).
Принципно доколкото съм запознат с енкодингите за да се ползва UTF-8 коректно трябва самото приложение да конвертира символите от и във съответния формат така че в случая трябва да се добави UTF-8 енкодер/декодер във сорса а не да се прави нов превод. Имам някакъв смътен спомен че имаше нкаква подобна добавка към YaBB1 заради руския превод.

Back to top

SnkBite
YaBB Newcomer
*

Reply #10 - Dec 18th, 2006 at 7:21pm
Post Tools
I'm interested is there a way for the Bulgarian translation to be  converted to UTF-8? If there is a need I'm ready to help how I can.

@borislav - this is because of the encoding. Bulgarian character are represented with larger codes which takes up more space to save.
« Last Edit: Dec 18th, 2006 at 7:30pm by SnkBite »  
Back to top

IP Logged

borislav
YaBB Newcomer
*

Reply #9 - Dec 6th, 2006 at 12:07pm
Post Tools
Не съм сигурен, че въпросът ми е за тук, но когато пиша в моя форум /сега го експериментирам/, та когато пиша в него на кирилица ми показва колко символа остават, а при постването ми казва, че съм прехвърлил лимита  и да го съкратя. При писане на латиница този проблем го няма. Също при пращане на автоматично писмо за активация на акаунт някои букви си излизат на кирилица, но други излизат във вида "&#1080". Предполагам, че двата проблема са свързани.

Моля, който може да помогне и да ми каже какво не съм направил както трябва?

bchakarov@gmail.com

Благодаря
« Last Edit: Dec 6th, 2006 at 12:17pm by borislav »  
Back to top

IP Logged

alex_b
Development Team

Reply #8 - Dec 30th, 2005 at 8:51pm
Post Tools
Here is the translated Buttons for Bulgarian langpack:

[url]http://new.forum.wisp-bg.com/files/Bulgarian_buttons.tar.gz[/url]

Actually, i use the small script for translation based on GD.pm an some truetype font. This script can be used for dynamic generation of buttons or for generation at the lang pack install time.
Unfortunately it is skin dependend.

If there is somebody interested please contact me for script source.

Old lang pack for V2RC1 synced to new V2.1 here:

[url]http://new.forum.wisp-bg.com/files/Bulgarian_V2.1.tar.gz[/url]

I'm working on full translation... still not enough time, Sorry!

Marry Cristmas and Happy New Year to Everybody!
« Last Edit: Dec 31st, 2005 at 4:01pm by alex_b »  

Back to top

alex_b
Development Team

Reply #7 - Dec 8th, 2005 at 8:04pm
Post Tools
At last!
A fellow Bulgarian!

Sorry, vrashkov. I was too busy these months. Please if you have some new translated files send to me, so i can update old versions at the link above.

Е пиша на английски за да разберат всички за какво става въпрос, радвам се че има поне още един човек в БГ който се интересува от тоя проект.

Cool

Back to top

vrashkov
YaBB Newcomer
*

Reply #6 - Nov 27th, 2005 at 1:40pm
Post Tools
Huh....seems yopu are right. Well it is going to take alot of time and thats for sure...
but i will try doing it.

Back to top

temp_Alexik
Full Member

Reply #5 - Nov 27th, 2005 at 10:14am
Post Tools
vrashkov wrote on Nov 26th, 2005 at 9:20pm:
Let me just donwoad the file Alex gave us

Do notice that the BoardIndex.lng he translated was done in last February and as such there are LOTS of changes since then.
It might be in the end, less time consuming for you to start from a clean table so to speak.
« Last Edit: Nov 27th, 2005 at 10:15am by temp_Alexik »  
Back to top
GTalk  
IP Logged

vrashkov
YaBB Newcomer
*

Reply #4 - Nov 26th, 2005 at 9:20pm
Post Tools
Quote:
Any chance you can finish this translation?

Sure. Starting with it this night Wink
Let me just donwoad the file Alex gave us

Back to top

alex_b
Development Team

Reply #3 - Nov 25th, 2005 at 7:13pm
Post Tools
I has too busy these months, but i still have the entusiasm! No body wants to help me (as you see) so, the work is all on my shoulders. I will make anything that i can do to finish this translation.

What about the auto language selection did you implement this feature in latest stable version?

Back to top

Page Index Toggle Pages: 1 [2] 3 
Topic Tools

« Board Index ‹ Board  ^Top