Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4] 5 6 
Topic Tools
Very Hot Topic (More than 25 Replies) Polish (Read 49,539 times)
Andrzej
YaBB Newcomer
*

Re: Polish
Reply #45 - Jul 15th, 2008 at 11:49am
Post Tools
Nimdas wrote on Jul 14th, 2008 at 7:44pm:
BTW 2.2.3 pojawia blad z rejestracja co pisalem wczesniej w tym watku Smiley

No więc po kolei - zbadałem u siebie obydwa przypadki:

I. Ustawiona rejestracja wstępna, zatwierdzana e-mailem
II. Ustawiona rejestracja wstępna, zatwierdzana przez admina

W obydwu przypadkach całkowicie ignorowałem wysłane do userów e-maile Smiley
W obydwu przypadkach po zalogowaniu się na forum miałem info o oczekujących rejestracjach.
Po wejściu do CA -> log rejestracji:
Przypadek I: wybieram "zobacz profil i zadecyduj" - po wybraniu tego user mógł się już normalnie zalogować.
Przypadek II: wybieram "zobacz profil i zadecyduj" a potem "szybka akceptacja" - user może sie już logować.

W obydwu przypadkach zero problemów czy błędów. Sprawdź może dokładnie zezwolenia plików i folderów - ostatnio klient ftp strasznie mi w tym namieszał i miałem sporo błędów.

If you wait, all that happens is that you get older.
Back to top

IP Logged

Nimdas
YaBB Newcomer
*

Reply #46 - Jul 15th, 2008 at 9:46pm
Post Tools
Andrzej wrote on Jul 15th, 2008 at 11:49am:
Nimdas wrote on Jul 14th, 2008 at 7:44pm:
BTW 2.2.3 pojawia blad z rejestracja co pisalem wczesniej w tym watku Smiley

No więc po kolei - zbadałem u siebie obydwa przypadki:

I. Ustawiona rejestracja wstępna, zatwierdzana e-mailem

W obydwu przypadkach całkowicie ignorowałem wysłane do userów e-maile Smiley
W obydwu przypadkach po zalogowaniu się na forum miałem info o oczekujących rejestracjach.
Po wejściu do CA -> log rejestracji:
Przypadek I: wybieram "zobacz profil i zadecyduj" - po wybraniu tego user mógł się już normalnie zalogować.
Przypadek II: wybieram "zobacz profil i zadecyduj" a potem "szybka akceptacja" - user może sie już logować.

W obydwu przypadkach zero problemów czy błędów. Sprawdź może dokładnie zezwolenia plików i folderów - ostatnio klient ftp strasznie mi w tym namieszał i miałem sporo błędów.

ja mialem:
i kazdy musial najpierw potwierdzic maila i potem decydowalem czy aktywowac konto czy tez nie.

na jednym forum jesli user nie kliknal w potwierdzeniu konta to byla tylko inf ze takie sie zarejestrowal, na drugim to samo ale moglem mu  recznie aktywowac maila a potem to tak jak zawsze decydowac czy konto ma byc aktywne.

tak czy siak wyglada na to ze poprawione...Smiley

czekam na 2.3 ale przydaloby sie logowanie wszystkich IP z jakich logowano sie na dane konto - teraz tylko 3 ostatnie widac Sad
i laczenie powiazan miedzy IP a userami Wink np. ten user korzystal z IP z ktorego korzystal ten i ten Wink

taka mala inwigilacja Wink ale widze ze zajmuja sie ankietami Cheesy co kto chce i w sumie duzo ciekawych pomyslow maja Wink

pozdr  Cool

Back to top

IP Logged

Andrzej
YaBB Newcomer
*

Reply #47 - Jul 15th, 2008 at 10:20pm
Post Tools
osobiscie wolalbym zeby, hmm, ukazala sie szybciej wersja 3. Bo patrzac na phpBB 3 mysle sobie, ze jestem tu z przywiazania albo ze snobizmu  Cool
pozdrawiam

Back to top

IP Logged

Nimdas
YaBB Newcomer
*

Reply #48 - Jul 15th, 2008 at 11:51pm
Post Tools
Andrzej wrote on Jul 15th, 2008 at 10:20pm:
osobiscie wolalbym zeby, hmm, ukazala sie szybciej wersja 3. Bo patrzac na phpBB 3 mysle sobie, ze jestem tu z przywiazania albo ze snobizmu  Cool
pozdrawiam

haa dobre stwierdzenie Smiley

no tak nie kazdy moze miec forum oparte o PERL Smiley

a tak na serio to phpBB 3 jest niezle - choc ogladalem dotychczas tylko jako forumowicz - zachwycilo mnie np. sytuacja w ktorej piszac odpowiedz do posta i klikajac wyslij (po paru minutach - dlugi post) phpBB wyrzucilo ostrzenie ze dodano w miedzyczasie nowy post - bardzo wyszukane Smiley

a co do YaBB 3 to coz - plikowa baza danych w wersji 2.x to jest symbol XX wieku... Wink

Back to top

IP Logged

Andrzej
YaBB Newcomer
*

Reply #49 - Jul 16th, 2008 at 10:26am
Post Tools
Jesli o mnie chodzi to w YaBB spodobala mi sie latwosc zarzadzania forum. IMHO organizacja forow, grupy, uprawnienia itp. sa bardzo przejrzyste. Natomiast w phpBB zawsze bylo to bardziej zagmatwane, a w wersji 3 - coz, w menu administracji latwo sie zgubic Smiley
Generalnie dobre jest dla kogos kto ma duzo czasu na zarzadzanie, wtedy doceni mnogosc opcji w menu.

Back to top

IP Logged

Nimdas
YaBB Newcomer
*

Reply #50 - Jul 16th, 2008 at 5:37pm
Post Tools
Andrzej wrote on Jul 16th, 2008 at 10:26am:
Jesli o mnie chodzi to w YaBB spodobala mi sie latwosc zarzadzania forum. IMHO organizacja forow, grupy, uprawnienia itp. sa bardzo przejrzyste. Natomiast w phpBB zawsze bylo to bardziej zagmatwane, a w wersji 3 - coz, w menu administracji latwo sie zgubic Smiley
Generalnie dobre jest dla kogos kto ma duzo czasu na zarzadzanie, wtedy doceni mnogosc opcji w menu.

to chyba nie widziales php by Przemo Wink hehe tam to ciezko sie znalezc dopiero  Cheesy

najwieksza zaleta YaBB to to ze jest w PERLu i malo popularne a to skutkuje tym, ze malo jest prob wlaman i wykorzystania luk Wink

zostaw stare phpBB na pare tygodni a jesli tylko google zindeksuje to jest masakra Wink np. sql injection i inne proby\

no ale coz - czekamy na nowsze YaBB - mam nadzieje ze nie "zarzna" serwerow wersja 2.3 a 3 bedzie w koncu na bazie danych SQL Smiley

pozdr Smiley

Back to top

IP Logged

Andrzej
YaBB Newcomer
*

Reply #51 - Jul 17th, 2008 at 11:24am
Post Tools
Nimdas wrote on Jul 16th, 2008 at 5:37pm:
zostaw stare phpBB na pare tygodni a jesli tylko google zindeksuje to jest masakra Wink np. sql injection i inne proby

Nigdy nie zostawiam starych wersji czegokolwiek, czy tez niezalatanych luk, wiec nie mam tego problemu Wink
« Last Edit: Jul 17th, 2008 at 4:16pm by Andrzej »  

Back to top

IP Logged

Nimdas
YaBB Newcomer
*

Reply #52 - Jul 17th, 2008 at 11:51pm
Post Tools
Andrzej wrote on Jul 17th, 2008 at 11:24am:
Nimdas wrote on Jul 16th, 2008 at 5:37pm:
zostaw stare phpBB na pare tygodni a jesli tylko google zindeksuje to jest masakra Wink np. sql injection i inne proby

Nigdy nie zostawiam starych wersji czegokolwiek, czy tez niezalatanych luk, wiec nie mam tego problemu Wink

a korzystales kiedys z phpBB2 plus? Tongue i chyba tego dalej nie rozwijali i zostalem na lodzie Wink
http://www.phpbb2.de/dload.php?action=category&cat_id=21
« Last Edit: Jul 17th, 2008 at 11:55pm by Nimdas »  
Back to top

IP Logged

Andrzej
YaBB Newcomer
*

Reply #53 - Oct 13th, 2008 at 1:19pm
Post Tools
prace nad wersją 2.3 rozpoczęte...

Back to top

IP Logged

Nimdas
YaBB Newcomer
*

Reply #54 - Oct 14th, 2008 at 1:13am
Post Tools
nie ma sie co spieszyc, mam blad 403 (forbidden) przy przejsciu z Setup.pl?action=setup1 na Setup.pl?action=2 Wink juz 2 noc z tym kombinuje... ciekawe ktory plik mu nie pasuje Sad
« Last Edit: Oct 14th, 2008 at 1:13am by Nimdas »  
Back to top

IP Logged

Andrzej
YaBB Newcomer
*

Reply #55 - Oct 14th, 2008 at 9:29am
Post Tools
No ale. Typ błędu wskazuje jakby na ustawienie twojego serwera a nie błąd w programie.Miałem podobnie jak bawiłem się aliasami w konfiguracji apacza Cheesy a może wprost czegoś zabroniłeś w .htaccesie?
Przypominam sobie tez, ze po ktoryms z kolei transferze plikow nie ustawilem na nowo uprawnien do plikow czy katalogow.
Ktoś jeszcze ma ten problem?
Ja zainstaluję dzisiaj więc dam znać.

Anyway - zastanawiam się nad zrobieniem tej wersji w UTF-8. Poczciwe ISO szczerze mówiąc zamiera no i oszczędzi się utrapien gdyby ktoś chciał połączyć sobie forum z jakimś CMS, z których zdaje się większość jest już w UTF-ie.

Any suggestions are appreciated.
« Last Edit: Oct 14th, 2008 at 10:10am by Andrzej »  

Back to top

IP Logged

Andrzej
YaBB Newcomer
*

Reply #56 - Oct 16th, 2008 at 8:58pm
Post Tools
Zainstalowalo sie bez problemu, wiec pewnie masz problem z jakimis ustawieniami. Moze robisz sobie instalacje obok juz istniejacej? Ja mialem kiedys problem ze sciezkami w takim przypadku i troche trzeba bylo je recznie powpisywac.
Jedyny maly problem wyniknal dzis przy zmianie hasla admina po zakonczeniu setupu - wyskoczyl blad z informacja o blednej nazwie obrazka albo bledzie w urlu do obrazka. Ciekawe czy pojawi sie to pozniej.

PS utf-8 nie zdaje egzaminu, sieczka wychodzi.
« Last Edit: Oct 16th, 2008 at 9:33pm by Andrzej »  

Back to top

IP Logged

Nimdas
YaBB Newcomer
*

Reply #57 - Oct 17th, 2008 at 2:40pm
Post Tools
hmm dzieki za odpowiedz, kwestia jest tego typu ze skrypt nie ma do "czegos" dostepu i wywala 403 Wink zrobilem update z 2.2.3 do 2.3 recznie - podmieniajac wszystko co jest w instrukcji na odwrot ( w instrukcji pisze zeby zainstalowac na czysto 2.3 i wrzucic dane katalogi ) - no coz narazie to idzie ale i tak nie mam czarnej skrorki i... polskiej latki Wink

czekam na YaBB 3.0 Wink w 2012 wtedy co Euro w Polsce Wink .... <zart Tongue>

Back to top

IP Logged

Andrzej
YaBB Newcomer
*

Reply #58 - Oct 17th, 2008 at 3:08pm
Post Tools
Będzie dobrze ;0
A polski pakiet już wrzucam...

Back to top

IP Logged

Andrzej
YaBB Newcomer
*

Polski pakiet do wersji 2.3
Reply #59 - Oct 17th, 2008 at 4:03pm
Post Tools
Duże zmiany, kilka plików ubyło, kilka przybyło. Pięć nowych buttonów.
Nowa wersja forum prezentuje się ciekawie, fajnie działa spellchecker  Smiley

Polish_YaBB_2_3.zip (Attachment deleted)

Back to top

IP Logged

Page Index Toggle Pages: 1 2 3 [4] 5 6 
Topic Tools

« Board Index ‹ Board  ^Top